چاپ این صفحه

توصیه ها و هشدارهای جدی ( حتما بخوانید )

تعداد بازدید : 5872
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۷/۲۸

با بالا گرفتن تب جراحی‌های پلاستیک و زیبایی، آمار عوارض با درصد بالایی رو به افزایش می‌باشد. متاسفانه اقدام به جراحی پلاستیک و زیبایی در سرویس‌های غیرمجرب و غیرمتخصص و بعضاً حتی غیرپزشکان باعث عوارضی جبران‌ناپذیر و یا حداقل هدر رفتن پول و وقت شما می‌شود. تبلیغات بی‌رویه در جراید و رسانه‌ها باعث گمراهی زیادی در اکثر موارد شده است. با این احوالات در نظر داشته باشید که اقدام به جراحی پلاستیک و زیبایی باید با انتخاب درست همراه باشد. 
قویاً توصیه می‌کنم پزشک خود را بر اساس معیار تبلیغات و ظاهر و هزینة کم و دستمزدهای پایین انتخاب نکنید. بهترین حالت آن است که به پزشکان شناخته شده که سابقه کار و نتایج اعمال معلومی دارند مراجعه کنید. 
این اعمال ضروری و اورژانس نیستند و باید با آمادگی همه جانبه کافی و اطلاعات کافی اقدام به عمل نمایند. 
آشنایی مقدماتی با سرویس «دکتر ثنایی»:
گرچه هدف از این نوشتار به هیچ وجه تبلیغات و تعریف نمی‌باشد ولی ذکر این موارد به راهنمایی شما کمک بیشتری می‌کند. اصولی که قویاً و شاید بتوان گفت در بعضی موارد انحصاراً توسط «دکتر ثنایی» رعایت می‌گردد شامل موارد ذیل می‌باشند:
1-    انجام جراحی از ابتدا تا انتها توسط خود «دکتر ثنایی» و نه سایر پزشکان یا دستیاران – متاسفانه در حال حاضر در بسیاری از موارد جراحی‌های پلاستیک و زیبایی که در ایران صورت می‌گیرد این مورد رعایت نمی‌شود. 
2-    رعایت دقیق اصول ترمیم زخم و اجرای بخیه‌ها به گونه‌ای که جای عمل بسیار خوبی باقی بماند و به خوبی محو شود. در حالی که متاسفانه بسیاری از جراحان با اصول بخیه زدن و ترمیم و جراحی پلاستیک آشنایی علمی و عملی ندارند و باعث بروز اسکارهای بسیار زشت و ناهنجار می‌شوند. 
3-    مراقبت طولانی تا 6 ماه بعد از عمل از نظر بررسی وضعیت جای زخم و در صورت نیاز انجام لیزر PDL برای پیشگیری از اسکار هیپرتروفیک (گوشت اضافه) توسط خودِ «دکتر ثنایی»؛ در حالی که این لیزر تقریباً توسط هیچ جراح دیگری برای بیمارش انجام نمی‌شود و یا نهایتاً بیمار را به سایر پزشکان ارجاع می‌دهند. 
4-    عدم انجام جراحی بر روی افرادی که کاندید مناسب عمل نیستند. «دکتر ثنایی» معتقد است انجام جراحی زیبایی در هر حال متحمل هزینه و دردسرهایی می‌باشد و صرفاً باید برای کسانی انجام شود که نتایج خوب و قابل قبول و چشمگیری از عمل بدست آورند. افرادی که نتیجه چشمگیری از عمل نداشته باشند توسط «دکتر ثنایی» از انجام عمل جراحی مربوطه منع می‌شوند. 
5-    نکته بسیار مهم در اعمال جراحی «دکتر ثنایی» آن است که از بیهوشی عمومی حتی الامکان استفاده نمی‌شود. در واقع فقط جراحی‌های سینه نیاز به بیهوشی عمومی دارند و در سایر جراحی‌های شکم، اندام‌ها، سر و صورت به هیچ وجه نیاز به بیهوشی عمومی نمی‌باشد و با بی‌حسی موضعی همراه با خواب‌آور وریدی براحتی قابل انجام هستند. بدین ترتیب در حالیکه شما هیچ دردی در حین عمل احساس نمی‌کنید و اکثراً خواب هستید از عوارض بیهوشی عمومی در امان هستید. انجام جراحی‌های طولانی و وسیع با روش بی‌حسی موضعی بسیار امن می‌باشد. در حالی که در اعمال طولانی و وسیع بیهوشی عمومی عوارض جدی به همراه دارد. لذا «دکتر ثنایی» علیرغم انجام جراحی‌های وسیع روی بدن، به دلیل عدم استفاده از بیهوشی عمومی و رعایت سایر اصول، امنیت بسیار بالایی را به شما قول می‌دهد. 
در آخر شایان ذکر است که هیچ جراحی قادر نمی‌باشد نتایج اعمال جراحی که انجام می‌دهد را تضمین نماید زیرا علم و توانایی بشر محدود است و بدن انسان بسیار پیچیده و شرایط پیش‌بینی نشده در هر حال وجود دارند، ولی هرچه جراح از مهارت و احساس مسئولیت بیشتری برخوردار باشد آمار عوارض بسیار کم شده و به حداقل ناچیزی می‌رسد. معمولاً درصد بسیار بالای عوارض در جراحی پلاستیک و زیبایی ناشی از عدم مهارت جراح یا عدم انتخاب بیمار مناسب برای انجام جراحی می‌باشد. و با رعایت و لحاظ این دو اصل نتایج خوب و رضایت‌بخش آمار بسیار بالایی خواهند داشت. 

چاپ این صفحه